1. admin@ukbanglanews.com : admin :
বুধবার, ২৯ নভেম্বর ২০২৩, ১১:৩০ পূর্বাহ্ন

Memy z Janem Pawłem II to najpopularniejszy typ memów w Polsce

রিপোর্টারের নাম
 • আপডেট টাইম : বৃহস্পতিবার, ২৭ জানুয়ারী, ২০২২
 • ৪ বার

Właściwie to bardziej pasty – zaczęło się od telefonu do radia kobiety imieniem Jagoda, która narzekała na szkalowanie papieża, używając słynnej frazy “rozum i godność człowieka”. To była typowa wiązanka oburzonej osoby, której brak argumentów, więc powtarza frazesy. Potem internauci przeklejali tę wypowiedź w komentarzach mających udawać oburzenie związane ze szkalowaniem papieża, aż w końcu powstał skrót “RiGCz”, używany najczęściej w znaczeniu “z klasą”, “z honorem”. Jeśli będziemy otaczani figura papieża politycznego, który obala komunizm, to jest spora szansa, że właśnie w tę – w pisanie historii alternatywnej. Widziałam już zresztą memy z papieżem-zbrodniarzem wojennym. Pomnik papieża zmurszał przez 18 lat, które minęły od jego śmierci niezależnie od memów.

I choć radziły sobie świetnie jeszcze zanim Dzieci Neostrady zostały poczęte, to komunikacja internetowa stała się dla nich trampoliną, na której wybiły się na nieosiągalny dotąd poziom popularności i „wirusowości”. Okazuje się, że nie tylko obrazki z tekstami pisanymi w gwarze podlaskiej klasyfikuje się jako memy, ale już samą konwencję, realizowaną tekstowo np. Rozwój Internetu, który nabrał rozpędu po 2000 roku i wciąż galopuje, sprawił, że potoczne rozumienie mema szybko wyparło to naukowe, zaproponowane w latach 70. Nie to jednak sprawia najwięcej trudności, a dynamizm zmian w obrębie zakresu znaczeniowego słowa „mem”.

 • Wkrótce w Polsce bardzo intensywnie rozwinęły się media społecznościowe na czele z Facebookiem – obecnie naturalną przestrzenią rozpowszechniania cenzopapy.
 • Poza tworzeniem klasycznych memów, czyli obrazków z napisem lub napisami, możemy tu na przykład wrzucać memy-gify albo takie w formie wideo.
 • Czas wrócić do czasów nam bliższych, choć ciągle do przeszłości.
 • JPIIGMD stało się też symbolem wtajemniczenia w pewną dość ekskluzywną grupę, a nawet do pewnego stopnia hasłem pozwalającym rozpoznać “swoich”.

Tak – jak to często w memach bywa – totalnie na wspak. Z memami często jest tak, że piszą historię alternatywną. Granica między cenzopapą a portretem papieża robi się coraz cieńsza.

Generator Memów

“Jan Paweł II dokarmiał papugi” czy “Jan Paweł II tresował bieługi”. Nie miały poważnego potencjału krytycznego – miały szokować, a szokowały tym mocniej, że przekraczały tabu. Wtedy nie mówiło się źle o papieżu, narracja była pozytywna od prawa do lewa.

 • Tymczasem dochodzi do bodajże pierwszego blamażu papieża, który ma szanse dotrzeć do tak wielu osób, więc rządzący zaczynają panikować.
 • “wiksujący” papież zawadiaka, albo niewinne quasi dziecięce rymy jak np.
 • Sam korzystam z apki Meme Generator, która daje naprawdę sporo możliwości.
 • Nie będziemy tu robić żadnych rankingów pojedynczych memów, a raczej zestawienie szablonów lub tematyk, które w 2021 roku były mocno eksploatowane przez internautów w Polsce.
 • Swego czasu, jeszcze w erze „przeddemotywatorowej”, prawdziwą fabryką charakterystycznych neologizmów i chwytliwych tekstów były filmy Stanisława Barei, a trochę później – serial „Świat według Kiepskich”.

Godzina śmierci papieża była swego czasu tak często wałkowana w telewizji, że masa osób ją zapamiętała. Była prezentowana nieomal jako jakaś “święta liczba”. Memy z paragonami ze sklepów, które wynoszą 21.37, albo “2137” wypatrzone w kodzie kreskowym. Kochasz memy o Januszu lub masz ochotę dorobić troszkę treści do kultowego nosacza – nic prostszego – nasz generator memów to całkowicie darmowe narzędzie, które zapewni Ci rozrywkę, a może i wieczną sławę? Któż nie pamięta kultowych memów po meczach reprezentacji w piłce kopanej, memów o Kwaśniewskim, czy wszelkiego typu memingu z passeratti (przepraszamy, VW Passat).

Na smartfonie najwygodniej jest po prostu pobrać odpowiednią aplikację do tworzenia memów. Sam korzystam z apki Meme Generator, która daje naprawdę sporo możliwości. Poza tworzeniem klasycznych memów, czyli obrazków z napisem lub napisami, możemy usd/jpy outlook: zagrożenia dla przyszłych zarobków tu na przykład wrzucać memy-gify albo takie w formie wideo. Nie mam pojęcia, jak długo jeszcze cenzopapy utrzymają się na fali, ale widziałam już nawet memy à propos tego pytania – czy w roku 2137 ludzie dalej będą śmiali się z rzułtej mordy.

Memy komiksy

Kariera cenzopapy jest bezprecedensowa – nie ma w Polsce innej beki, która utrzymywałaby się tak długo i nie nudziła. Nikt już nie śmieje się z Myszojelenia czy z San Escobar, a przecież one pojawiły się w sieci znacznie później niż memy z Janem Pawłem II, które wciąż mają swoich fanów. Najwygodniejszym sposobem jest skorzystanie z gotowych narzędzi przeglądarkowych.

Jak zrobić mema?

Pedobeara, rozsławionego przez 4Chan – niewinnie wyglądającego misia, który bawi się z dziećmi i rozdaje im cukierki, a tak naprawdę jest pedofilem. Chany miały to do siebie, że ich użytkownicy byli przeciwnikami cenzury i jakiejkolwiek moderacji, a co za tym idzie, wypływały stamtąd najostrzejsze żarty. Skrót JPIIGMD miał potencjał trollowania, bo wiele osób utożsamiało się z tzw. “pokoleniem JPII”, więc skrót “JPII” pojawiał się nagminnie.

Osoby używające GMD były czasem pytane, co to znaczy i rozwijały – zazwyczaj z anonimowych kont – akronim, ku oburzeniu ogółu. Albo wręcz przeciwnie – przypisując literom inne słowa i trollując na metapoziomie. JPIIGMD stało się też symbolem wtajemniczenia w pewną dość ekskluzywną grupę, a nawet do pewnego stopnia hasłem pozwalającym rozpoznać “swoich”. Bardzo trudno dokładnie to ustalić, ale około 2009 roku, może trochę wcześniej.

Memy 2021: Rafał Brzozowski na Eurowizji

Często nie wiedzieli do końca, z czym mają do czynienia. Tymczasem kurator Barbara Nowak postuluje umieszczenie wizerunku papieża w każdej szkole. Jerzy Urban twierdził, że to on zapoczątkował trend szkalowania papieża. Memy mają w sobie dużo przekornego humoru, dlatego “im świętszy, tym śmieszniejszy”.

Wrzuć swój tekst, zdjęcie i wygeneruj mema jakiego świat nie widział. Kręci Cię nosacz i memy z nim związane, a może memy Janusz to co coś co kochasz oglądać w necie? Mem generator to narzędzie dla mistrzów ciętej riposty i inteligentnego pocisku dow jones industrial average znajduje wsparcie post jackson hole nie zawsze na wysokim poziomie. Stron podobnych do generator.memy.pl jest w sieci całe mnóstwo. Minusem memów tworzonych na potrzeby szeroko pojmowanego Real Time Marketingu jest na pewno to, że dziś próbują je robić prawie wszyscy.

GENERATOR MEMÓW

Aby cokolwiek przekazywały treściowo, muszą być „ubrane” w kontekst. Choć brzmi to tak łopatologicznie, że pozornie niczego dodawać tu nie trzeba, konwencja komiksowych memów realizowana była – i jest – na wiele rozmaitych sposobów. Gatunek „mema” w akcje spadają, dolar zyskuje,entownośćośnie miarę rozwoju doczekał się również wiele podgatunków, których zresztą stale przybywa. To także udowadnia, że pojęcie wciąż jest zbyt płynne, aby uchwycić je w ramy uniwersalnej definicji, która by nie zdezaktualizowała się po chwili od stworzenia.

Jak zrobić mema na telefonie?

Memy mają to do siebie, że ich żywotność jest krótka, potem przeistaczają się w memo-suchary i to z tych bardzo nieśmiesznych. To paliwo, które kończy się, zanim dojdzie do monetyzacji. Pojedynczy obraz, który może stać się podstawą serii, nie jest jeszcze memem, poza tym “znane memy”, które kojarzymy wizualnie, są często plonem twórczości zbiorowej. Słynny RiGCz, który kilka lat temu wszedł do powszechnego – przynajmniej wśród młodszych pokoleń użycia – też jest z papieskiego mema. Memy z papieżem i motywem pedofilli mogły mieć też częściowo inną inspirację – niektóre motywy są analogiczne wobec przygód tzw.

নিউজটি শেয়ার করুন..

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

এ জাতীয় আরো খবর..
© All rights reserved © 2023 UK বাংলা News
Desing & Developed By UK বাংলা News
error: Content is protected !!